NICHE PARFUME

Autorizované originální niche parfémy té nejvyšší kvality

0
Váš košík

Value for Money – neboli hodnota za peníze

Za značkami a výrobky, které vám nabízíme, si stoprocentně stojíme. Průběžně zkoušíme i výrobky jiných značek, abychom zůstali v obraze a přesvědčili se, že naše značky jsou TOP. Značky, které vám nabízíme, sami osobně používáme – doslova na vlastní kůži, či ve vlastních domovech.

Je levnější difuzér opravdu levnější?

Již před rokem či dvěma jsme testovali bytové vůně jedné nejmenované značky. Zaujala mě jejich podbízivá vánoční vůně.

Neodolal jsem, a tak jsem si ji letos před Vánoci objednal – konkrétně poslední listopadový týden ozdobila naši knižní poličku v obývacím pokoji. Na začátku ledna byl difuzér prázdný – 100ml vyprchalo za přibližně 5 týdnů. Dojmy? První týden byla vůně difuzéru v obývacím pokoji našeho bytu cítit, poté už ne. Vůně vyprchala rychle a cítit byla pouze, když jsem přičichl přímo k lahvičce a difuzním tyčinkám, případně při umístění do menší a ideálně uzavřené místnosti.

Proč to píšu? Protože předtím jsem měl v knihovně postavený difuzér Trudon, tomu trvalo přibližně 6 měsíců (výrobce udává 4 měsíce, závisí na teplotě v místnosti, vzdušné vlhkosti apod.), než lahvička “vyschla” do prázdného stavu. Zkusil jsem osobně Josephine a Spiritus Sancti – vůni kadidla buď milujete nebo nesnášíte, není nic mezitím – a výkon u obou vůní Trudon byl obdobný.

Počítejte teď krátce se mnou:

  • difuzér nejmenované značky 100ml za 1.000 Kč
  • difuzér Trudon 350ml za 3.980 Kč = 1.137 Kč / 100ml přepočtem
  • cena Trudon na přepočtený objem o cca 14% vyšší
  • výkon však 5 týdnů levnějšího proti cca 24 týdnům Trudon, tj. až 5x delší doba vyprchání vůně u 3,5x většího objemu za cenu o 14% vyšší.

Co z toho plyne?

  • Levnější difuzér voněl za přibližně 200 Kč / týden.
  • Difuzér Trudon voněl za přibližně 165 Kč / týden.
  • Levnější difuzér byl tedy reálně o 20% dražší.

Náhradní náplň Trudon 300ml navíc pořídíte za 1995 Kč, což v přepočtu vychází na 665 Kč / 100ml, to znamená při až 24 týdnech vůně na ekvivalentní náklad 100 Kč / týden.

Zde vidíte rozdíl tzv. “value for money”. Zdánlivě ušetřené peníze při koupi levnější vůně nejsou reálně ušetřené peníze, protože dostanete menší (kratší) efekt a tedy v přepočtu menší hodnotu za vaše peníze.

Podobné je to u niche parfémů

Niche parfémy jsou na pořízení dražší, stačí vám ale méně střiků, voní déle a intezivněji, tzn. jejich “hodnota za peníze” je v reálu vyšší.

To potvrdí myslím si všichni naši zákazníci – zejména ti, kteří si odnesli parfémy Agatho, Rubini, Profumum Roma nebo Mortel od Trudona, jejichž výdrž je enormní.

Souhlasíte? 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *