NICHE-PARFEMY.cz

Niche parfémy a interiérové vůně

0
Your Cart

Parfum d'Empire

Parfum d'Empire

Dech bohů, rozrušení těl, říše smyslů

Parfum d´Empire poznáte podle vyváženosti specifické pro Great French Taste. Radikální a osobní styl.

Parfum d’Empire vás spojí s primárním významem parfému, který se vyskytuje ve všech kulturách: erotikou a posvátností. Protože svádění a spiritualita vždy tvoří nejhlubší význam parfému, jeho původní pravdu. Dobývání lásky, duchovní dobývání, sebedobývání… parfém je dobývání, parfém je zkoumání.

Niche parfémy Parfum d'Empire

 • Niche parfém Parfum d’Empire Ambre Russe
  EDP, unisex, 50ml

  2 680 
  Opulentní elixír, vášnivý jako slovanská duše. Opulentnost ruského impéria, vykouzlená zlatavým teplem ambry, umocněným pulzujícím kořením, kouřovým aroma ruského čaje a spirituálním kadidlem.
 • Niche parfém Parfum d’Empire Aziyadé
  EDP, unisex, 50ml

  2 980 
  Skandálně smyslný parfém. Ovocné, kořením nabitá orientální AZIYADÉ. Vůně se otevírá šťávou granátových jablek. Její hojnost afrodiziakálního koření nás vtáhne do smyslné hostiny, kde se slzy kadidla rozplývají v pižmo, cistus a rohovník.
 • Niche parfém Parfum d’Empire Iskander
  EDP, unisex, 50ml

  2 480 
  Citrusový chypre, zářivý jak olympiáda. Tento osvěžující chypre parfém se otevírá jiskřivými citrusy. Jemná svěžest neroli kontrastuje s osvěžující vůní estragonu a koriandru. Dubový mech, ambra a pižmo ukotvují tóny ve smyslné síle.
 • Niche parfém Parfum d’Empire Musc Tonkin
  parfémový extrakt, unisex, 50ml

  3 980 
  Více než vůně: otisk. Parfém z říše smyslů. Silná, návyková, erotická aura... Tento elixír znovuobjevuje v novém, moderním stylu, nejlahodnějším tónu v parfumerii, uctívaném po tisíciletí: Tonkinské pižmo.
 • Niche parfém Parfum d’Empire Tabac Tabou
  parfémový extrakt, unisex, 50ml

  4 180 
  Šamanská a pronikavá vůně. Posvátný kouř. Tabák zažehnutý slaměnkou kroutí svá žlutohnědá pera kolem temperamentní spršky narcisu. Závan savany, med, nahřátá kůže, divoká tráva...
 • Niche parfém Parfum d’Empire Wazamba
  EDP, unisex, 50ml

  2 980 
  Dřevitá, pryskyřičná vůně posvátných rituálů. Spojení vzácných pryskyřic a dřev pálených při posvátných rituálech: somálské kadidlo, keňská myrha, etiopský opoponax, indický santal a marocký cypřiš. Pozvánka na nadčasovou iniciační cestu... na cestu sebesmíření.
 • Niche parfém Parfum d’Empire Acqua di Scandola
  EDP, unisex, 50ml

  2 580 
  Slané a slunečné: moře, jinak S Acqua di Scandola si Marc-Antoine Corticchiato stanovil výzvu: nabídnout jiný výraz moře v parfumerii. Jódové, aromatické a minerální. Čistě středomořské. Výhradně korsické.
 • Niche parfém Parfum d’Empire Equistrius
  EDP, unisex, 50ml

  2 980 
  Jako dech koně, jímž je inspirován ... sametový, jemný, mléčný. Kosatec je nejcennějším materiálem v parfumerii. V EQUISTRIUS byly použity ne méně než tři různé výtažky z florentského kosatce k vyjádření všech jeho aspektů, a dokonce i překvapivé aroma hořké…
 • Niche parfém Parfum d’Empire Le Cri
  EDP, unisex, 50ml

  2 980 
  Oslnivý a vzrušující jako novorozený den Výkřik Le Cri je voláním po znovuzrození. Křišťálově čistý ambrette, rostlinné pižmo s fasetami eau-de-vie, vyzařuje opalizující kosatec prostřelený zářící růží. Ve stínu vrženém těmito lesklými tóny se jemně dřevitý základ otírá o pokožku.…
 • Niche parfém Parfum d’Empire Mal-Aimé
  EDP, unisex, 50ml

  2 780 
  Vidíte je všude, nikde je ale nejde cítit, žádný parfém je neoslavuje. Inspirována obyčejnou rostlinou, jejíž esence je vzácná, inulou, a procesím všech nemilovaných – bodláky, kopřivami, ostružiníky, kořeny – tato ikonoklastická vůně jim konečně dává za pravdu a uvádí…
 • Niche parfém Parfum d’Empire Salute
  EDP, unisex, 50ml

  2 680 
  Tato svěží voda na bázi vinných listů a extraktu z vinných usazenin oživených citrusy je poctou pohostinnosti Korsiky a tamním vinohradům. Práškový vánek kosatce a pižma evokuje andělský podíl. Hloubka dubových sudů ji ukotvuje v terroir ostrova.

Historie značky

Marc-Antoine Corticchiato zvolil fyzický, neohrožený, barokní parfém. Co je jeho jedinečností? Je zároveň designérem, pánem svého parfumérského domu, suverénním ve své laboratoři, doktorem chemie vonných rostlin.

Tohle vše mu dává skutečnou uměleckou autonomii, svobodu vyjádřit své pocity originálními vůněmi.

Svobodu nelze dát, svoboda je dobývána!

Parfum d´Empire poznáte podle toho, že jejich parfémy překypují vůní. Radikální a osobní styl: to je to, co se dotýká. Postoj zaujatý proti puritánství malých a normativních šťáv. Rezonuje, olizuje, zve, proniká… Dech bohů, rozrušení těl. Říše smyslů.

Značka byla založena v roce 2003 a její rané vůně byly inspirované historickými říšemi světa.

Marc-Antoine Corticchiato vyhrál Fifi Awards v roce 2015 za nejlepší niche vůni za svůj výtvor Corsica Furiosa, a v roce 2016 za nejlepší niche vůni za svůj výtvor Tabac Tabou.

Marc-Antoine Corticchiato

Profil Marc-Antoine Corticchiatiho je neobvyklý: je to jednak parfumér, jehož vůně vykouzlí intenzivně smyslné světy, a zároveň také vědec, který studoval tajemství vzniku vůní v aromatických rostlinách. Jeho fascinace nejušlechtilejšími surovinami a jejich historií v různých kulturách ho přiměla prozkoumat říši našich nejtajemnějších smyslů: říši parfémů.

Ačkoli jeho rodina pochází z Korsiky, Marc-Antoine Corticchiato se narodil v Maroku. Vyrůstal mezi citrusovými háji svých rodičů poblíž starobylého města Azemmour hluboko v korsických maquis.

Marc-Antoine, od svých osmi let jezdec na koni, v této disciplíně i soutěžil a uvažoval o tom, že své jezdectví povznese na profesionální úroveň. Ale jeho touha porozumět záhadám tvorby vůní v aromatických rostlinách a tomu proč se tato vůně mění v průběhu jejich životního cyklu, ho přivedla ke studiu chemie. Pro své Ph.D. vyvinul novou techniku pro analýzu extraktů aromatických rostlin pomocí nukleární magnetické rezonance s uhlíkem-13. Svá studia absolvoval na renomované École Internationale de Parfumerie de Versailles (ISIPCA).

Marc-Antoine pokračoval v práci ve výzkumné laboratoři zaměřené na analýzu aromatických rostlin a extrakční metody. Léta „pitval“ přírodní suroviny a získával o nich hluboké znalosti. Jeho práce byly publikovány v mezinárodních vědeckých recenzích.

Jeho první směsi byly určeny pro aromaterapii, která ho naučila pracovat pod dvojím omezením, jak terapeutickým, tak čichovým. Poté, co několik let prováděl svůj výzkum, se připojil k pařížské parfémové laboratoři, když se naskytla příležitost plně vyjádřit svou kreativitu, než založil Parfum d’Empire. Vyučuje také na ISIPCA. Ve své snaze o co nejlepší přírodní rostlinné extrakty založil na Madagaskaru výrobu esenciálních olejů.

Prostřednictvím svých parfémů vyjadřuje prchavé okamžiky emocí vykouzlených směsmi těch nejkrásnějších surovin, po staletí vyhledávaných pro svou rafinovanost, afrodiziakální vlastnosti a použití při posvátných rituálech. Právě toto odvěké spojení mezi parfémem, erotikou a spiritualitou se snažil oživit pomocí Parfum d’Empire.