NICHE PARFUME

Autorizované originální niche parfémy té nejvyšší kvality

0
Váš košík

Pyramida vůní

Hlava / Top / Head

Horní tóny parfému jsou nejlehčí a nejrychleji vyprchají. Jde o tóny, které ucítíte ihned po nastříkání parfému, po odpaření alkoholu. Někdy se říká, že jde o „první kontakt“ s vůní. Často se skládá z esencí citrusových plodů, levandule či jiných aromatických bylin, lehkého ovoce či zeleného čaje. Voní okamžitě a intenzivní je zpravidla prvních 15 minut, přetrvává dle typu až 2 hodiny.

Srdce / Middle / Heart

Střední tóny srdce dávají parfému jeho charakter, jde o signifikantní složku, která se odhalí zpravidla po 20 – 30 minutách od nanesení, tedy po vypaření horních tónů. Nejčastěji jde o tóny bílých, růžových či pudrových květů (jasmín, ylang ylang, tuberóza, růže, kosatec, mimóza, fialka) nebo dokonce koření (skořice, kardamon ..). Na kůži voní zpravidla 4 až 6 hodin.

Základ / Bottom / Base

Základní tóny parfému jsou nejintenzivnější a mají nejdelší trvanlivost na pokožce, tvoří podstatu samotného parfému. Můžete je cítit i mnoho hodin po nanesení, na oblečení klidně i několik dní od nanesení. Jde o silné tóny, často dřevité esence jako cedr, santal či dubový mech, dále zvířecí tóny jako jantar, kůže nebo pižmo či exotické tóny jako vanilka, pačuli, fazole tonka apod. Přetrvávají na kůži zpravidla 6 hodin či déle, podle typu až 24 hodin.

Hlava
Voní zpravidla 15 minut až 2 hodiny

Srdce
Voní zpravidla 4 až 6 hodin

Základ
Voní zpravidla 6 až 24 hodin

Dovolená 20/12 - 15/01, v tomto období neexpedujeme.