NICHE PARFUME

Autorizované originální niche parfémy té nejvyšší kvality

0
Váš košík

Rodiny parfémů

Květinové
parfémy

Nejoblíbenější vůně, lehké, romantické, nasládlé květinové vůně. Extrakty květin a rostlin jako jsou růže, jasmín, lilie, levandule, pomerančovníku a dalších.

Květinové parfémy a vůně v naší nabídce:

Citrusové
parfémy

Svěží vůně s citrusovými tóny citronu, pomeranče a bergamotu, doplněné často vůněmi bylin. Ideální volba pro muže i ženy na jarní a letní měsíce.

Citrusové parfémy a vůně v naší nabídce:

Dřevité
parfémy

Dřevité tóny santalového dřeva nebo pačuli, hřejivé pižmové vůně oblíbené zejména mezi muži.

Dřevité parfémy a vůně v naší nabídce:

Zelené aromatické
parfémy

Vůně čerstvě posekané trávy, listí či aromatických bylin. Svěží a chladivé, připomínající otevřené venkovní prostory.

Zelené aromatické parfémy a vůně v naší nabídce:

Fougere kapraďové
parfémy

Kapraďové vůně, často používaná v pánských parfémech. Obsahují prvky mechu, bylin či dubu.

Ovocné
parfémy

Akvatické
parfémy

Pudrové
parfémy

Gurmánské
parfémy

Ambrové
parfémy

Chypre
parfémy

Tajemné zemité vůně vystavěné na základu dubového mechu, prolínající se často s vůní dřev a citrusů.

Slovo „chypre“ (čti “šípráh”) není mezi lidmi příliš známé – ale o co méně je známý název, o to více jsou zajímavější a vzrušující parfémy z rodiny chypre. Nejspíš jste tyto parfémy již někdy dříve ucítili či možná přímo nosili – ale možná nevěděli, že se takto označují.

Jde pravděpodobně o jeden z nejstarších a zároveň nejnadčasovějších typů parfémů. Parfémy tohoto typu byly známé již v 19. století, například „Eau de Chypre“ od Guerlain, nicméně opravdu signifikantním se stal až parfém „Chypre“ od Francoise Cotyho z roku 1917. Jeho jméno bylo odvozeno od původu surovin, jejichž převážná část pocházela ze zemí oblasti Středozemního moře. Coty inspiroval řadu následovníků a pomohl tím přibližně před 100 lety zakotvit název „chypre“ pro celou rodinu parfémů.

Chypre je odvozeno z francouzského názvu pro Kypr – ostrova, který je znám jako rodiště Afrodité – mytologické řecké bohyně lásky. Zároveň je Kypr již od dávných věků spojen s vůněmi neboť byl středobodem obchodu s parfémy v dobách dávného Orientu. Nejstarší místní výrobnu parfémů odkrylo až zemětřesení – její stáří bylo archeology stanoveno na přibližně 4000 let.

Klasické parfémy rodiny chypre jsou kontrastním mixem tónů citrusů (především bergamot, případně pomeranč, citron nebo neroli) v horních tónech, labdanu (cistu) a tónů květin (zejména jasmínu, růže, levandule, lilie, ylang-ylang nebo kosatce) ve středních tónech a mechu s pižmem či pačuli, které vůním dávají animální nádech, v základu. Chyprové vůně jsou vůně s jasným charakterem. Často jsou jejich horní (hlava) a střední (srdce) tóny diskrétnější, aby se následně plně rozvinuly v intenzivních základních tónech.

Co lidem evokují parfémy chyprového typu, když k nim přičichnou? Chypre vůně jsou především zemité a dřevité. Signifikantní surovinou je dubový mech. Zpravidla vás přenesou do lesa, ucítíte lesní podrost, kapradí, listí, mech, přírodu ve své přirozené síle… Chyprové vůně byly dříve označované jako podzimní, pro jejich evokaci lesních prvků – rozhodně se ale dají nosit po celý rok. Jsou všestranné, což je jednou z jejich nejlepších vlastností. Vůně jsou navíc často unisexové, vhodné pro dámy i pány. V rodině chypre najdete vůně hřejivé i chladivé. Vždy jsou sofistikované a smyslné, s určitou dávkou tajemství.

Jen velmi málo vůní je tak matoucích a komplexních, ale s dobře vyváženým a intenzivním aroma, které zanechává bohatý a dlouhotrvající dojem.

Vůně rodiny chypre jsou ideální pro charismatické a originální osobnosti, které chtějí nosit unikátní vůně.

Jako podrodiny druhu chypre, dle převažujících aspektů, a jejich nejznámější představitele můžeme zmínit:

  • se zeleným aspektem (např. Miss Dior od Dior, Givenchy III od Givenchy, Aliage od Estée Lauder)
  • s ovocným aspektem (např. Femme od Rochas, Y od Y.S. Laurent, Mitsouko od Guerlain, Jimmy Choo od Jimmy Choo)
  • s koženým aspektem (např. Bandit od Robert Piquet, Cabochard od Grés, Azurée od Estéé Lauder)
  • s květinovým aspektem (např. Caléche od Hermés, Knowing od Estée Lauder, Si Fiori od Armani)
  • s citrusovým aspektem (např. CK od Calvin Klein)
  • s pižmovým aspektem (např. Idylle od Guerlain)
Dovolená 20/12 - 15/01, v tomto období neexpedujeme.