NICHE PARFUME

Autorizované originální niche parfémy té nejvyšší kvality

0
Váš košík

Na cestách s Monikou – Paříž

Na našem Facebooku a Instagramu vás v průběhu roku informujeme o cestách, které jsme podnikli za originální módou a luxusními niche vůněmi. Při těchto cestách navštěvujeme zajímavá místa, muzea, galerie, potkáváme zajímavé lidi, máme zajímavé tipy pro případné cestovatele 🙂 Sociální sítě jsou pomíjivé, příspěvky na nich se rychle odrolují a zážitek se tak stane instantním, což je podstata rychlých sociálních sítí. A to se nám nelíbí… Abychom sobě připomněli zážitky a zároveň vám dali nahlédnout ještě více do našeho zákulisí, budeme krátké reporty z cest schraňovat v našem blogu, kde se k nim můžeme kdykoliv vrátit a tyto cesty si připomenout.

Coco Chanel

Přijměte pozvání do Paříže, kde naši cestu začneme na slavné Rue Cambon 31.

Z přízemí do couture salonu a do privátního bytu Coco (ve kterém prý málokdy spala) vede ikonické zrcadlové schodiště, které nechala udělat, aby mohla během přehlídek zezdola sledovat reakce lidí od módy.

Toto schodiště bylo také ve filmu Coco Chanel, který moc doporučuji, těm kteří ho ještě neviděli. Navštívila jsem ho o víkendu a podělím se s vámi nejen o tento příběh, ale také o ikonické fotografie a jedno video.

pariz-2024-04_4

Plaza Vendome a slavný hotel Ritz Paris, kde mimochodem strávila poslední večer i princezna Diana. V hotelu Ritz měla Coco trvale pronajaté luxusní apartmá, prestože naproti přes ulici na Rue Cambor 31 měla nejen svůj salon, ale také byt, který byl přímo nad salonem.

Dior

Druhá zastávka na naší cestě Paříží a tentokrát v přestižní La Galerie Dior. Do tohoto sídla, které se stalo legendárním, se návrhář na první pohled zamiloval.

Nyní transformované, sublimované, toto „útočiště úžasných“, tlukoucí srdce domu Dior od jeho založení, se znovu objevuje a vítá.

La Galerie Dior, která svědčí o vizionářské drzosti Christiana Diora a jeho šesti nástupců: Yves Saint Laurent, Marc Bohan, Gianfranco Ferré, John Galliano, Raf Simons a Maria Grazia Chiuri.

Dům Christian Dior začal se třemi dílnami, které se nacházejí v podkroví 30, avenue Montaigne: malé studio, prezentační místnost, kabina, kancelář vedení a šest malých montážních místností.”
Vítejte a kochejte se krásou, protože jak já stále opakuji, krásný design, dělá krásnější život!

 

Christian Dior zemřel na dovolené 24. října 1957. Dodnes se přesně neví, co se stalo. Oficiální příčinou Diorovy předčasné náhlé smrti byla srdeční příhoda. Pravděpodobně ho stihl infarkt kvůli dlouhodobé únavě a stresu z dlouhodobého pracovního přetížení.

Tak či tak, se zakladatel světově proslulého salonu ze své běžné dovolené už nikdy nevrátil a to u Diora v Paříži nikdo nečekal.

Náhlá smrt šokovala celý svět. Co proboha bude Dior bez Diora?

Diorův New Look v roce 1947 vrátil ženám to, o co ve druhé světové válce při práci v továrnách přišly – ženskost.

Aktuálně čeká celý svět na dalšího Diora, protože ženskost chybí snad více, než po válce. V jeho šatech se i dámy ze střední třídy cítily jako šlechtičny. V tom tkvěl největší Diorův úspěch. Dělal i z běžných žen – princezny. Žádná praktická móda, prostě velké, nákladné šaty z brokátů, hedvábí, ze sametu a kašmíru, róby zdobené zlatem, kabáty lemované kožešinou. Dior věděl, po čem ženy touží.

Dior bude žít dál – i bez Diora.

Yves Saint Laurent přijal hozenou rukavici, i když se bál, zda na to má. Díky němu a jeho rychlé reakci patří módní dům Dior ke světovým módním ikonám i víc než šest desítek let po náhlé smrti svého zakladatele.

Aktualně patří Dior do impéria čtvrtého nejbohatšího muže světa Bernarda Arnaulta.

A dál zajímá celý svět.

Yves Saint Laurent

Dům YSL byl naší zastávkou po cestě z letiště 🙂

Yves Saint Laurent se narodil roku 1936 v alžírském Oranu. Již roku 1953 zvítězil v soutěži mladých návrhářů nad svým sokem Karlem Lagerfeldem. Díky svému nadáním se dostal na stáž do módního domu Dior, kde se po 5-ti letech působení stal, ve svých pouhých 21 letech, nejmladším návrhářem značky Dior v její historii.

Navzdory uznání a světové slávě nevedl Saint Laurent šťastný život. Byl plachý samotář a měl pouze málo dobrých přátel. Během svého života prožil několik nervových zhroucení, trpěl depresemi, měl problémy s alkoholem i drogami. Jeho múzou i přítelkyní byla herečka Catherine Deneuve.

Yves Saint Laurent nikdy nebyl dobrým obchodníkem, o to více byl ale skvělým umělcem. To však způsobilo, že se jeho módní dům dostal v polovině 90. let do ztráty.

Saint Laurent začal trávit většinu svého času ve svém domě v Marakéši v Maroku. Neshody s vedením Gucci Group vedly v roce 2002 k uzavření Yves Saint Laurent Couture. Poslední rozlučková módní přehlídka se konala 7. ledna 2002 v Pompidouově centru v Paříži.

Po odchodu Toma Forda z Gucci Group je za návrhy linie Rive Gauche zodpovědný Stefano Pilati.

Pařížské kabarety

Paříž je nejen město módy a historie, ale také kolébkou kabaretu!

Víte, že první podnik tohoto typu vznikl v 80. letech 19. století právě zde? Nesl jméno Chat Noir (Černý kocour) a na vývěsním štítu stál rok 1881. Pokud pojedete do Paříže a hledáte zajímavý večerní program, kabaret je to pravé. Žádné jiné město podobnou scénu nemá.

Kabaret pochází z fancouzského slova cabaret – hospoda. Je to malá scéna se zábavným, humoristickým, hudebním nebo tanečním programem, kterým většinou provází konferenciér.

Nejznámější pařížské kabarety:

  • Kabaret Lido, který se nachází na známé Champs-Elysées
  • Crazy Horse, který je z pařížských kabaretů nejvíce avantgardní. Tento noční podnik je otevřený od roku 1951 a již od svého vzniku je známý tradiční hrou světel a stínů.
  • Moulin Rouge, mezinárodně proslulý kabaret. V současnosti má na programu varietní vystoupení „Féerie“ (kouzlo). Můžete shlédnout stovku umělců, včetně slavných Doriss Girls vyzdobených peřím, kamínky a flitry.
  • Mugler Follies – jedná se o nejnovější pařížský kabaret. Nabízí erotickou revue, kde vystupují tanečníci, akrobati, zpěváci, herci..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *