CIRE TRUDON je značka, která je na trhu nepřetržitě od roku 1643. A my máme tu čest, že ji smíme zastupovat. Nejslavnější výrobce svíček na světě byl dodavatelem královských dvorů a nejslavnějších katedrál. A i dnes jej najdete pouze na exluzivních místech jako je Saks či Harrods.

Svíčky CIRE TRUDON jsou vyrobeny z nejkvalitnějšího vosku z Normandie a zasazeny v ručně vyráběném skle z italského Vinci. Prastaré receptury dědící se z generace na generaci vám zajistí opojný zážitek vůní, kterým naprosto podlehnete.

V roce 2017 se rozhodla využít francouzská rodinná značka CIRE TRUDON své téměř čtyřsetleté know how ve světě vůní, pronikla do světa haute parfumerie a přinesla svoji první kolekci luxusních parfémů.

Každá jednotlivá vůně vypráví příběh. A na to dnes sázejí tvůrci vůní a parfémů, když mluví o inspiraci – většinou skloňují slova jako „vzpomínky na lásku“, „vzpomínky na dětství“, „vysněné místo na zemi“, „historická událost“ či „umělecké dílo“. Tak například:

 • romantická květinová vůně JOSEFÍNA je inspirovaná osudem francouzské císařovny, manželky slavného vojevůdce a státníka Napoleona Bonaparte
 • nebo svůdně elegantní vůně ODALISQUE, vůně dob osmanské říše a tamních otrokyň, které sloužily ženám sultána
 • či svěží, noblesní vúně inspirovaná nádhernou vilou CYRNOS nedaleko Monaka, která na počátku 20. století přitahovala umělce a aristokracii
 • a vůně REVOLUTION – vůně Paříže během Velké francouzské revoluce, velmi odvážná kompozice prosycená kouřem a střelným prachem vám bude evokovat vůni brambor pečených v ohni, vůni kouře
 • nebo BRUMA od Antoana Li – z latinského překladu SLUNOVRAT, velmi přitažlivá až smyslná vůně s jemně kouřovým základem

Kterému příběhu podlehnete vy? Vrátíte se s námi do dětství či se přenesete do luxusní vily na pobřeží Monaka? Vůně otevírají vzpomínky i nové horizonty, vůně nemají hranic.

Haute niche parfémy

 • Parfém Cire Trudon Mortel
  EDP, unisex, 100ml

  99 4 650 

  Mortel vás uhrane vůní čistého cistu, myrhy, cedrového dřeva a to vše podtrhuje omamná vůně kadidla. Přitažlivá a uhrančivá.

 • Parfém Cire Trudon II „Deux“
  EDP, unisex, 100ml

  99 4 650 

  Chyprový parfém II (francouzsky „Deux“) je o nových začátcích – životu lesa, který prochází jednotlivými ročními obdobími. Ucítíte svěží vůni lesního kapradí v dřevito-zelených tónech.

 • Parfém Cire Trudon Olim
  EDP, unisex, 100ml

  4 650 

  Dřevitě kořeněná unisex vůně s kombinací koření, vzácné pryskyřice, myrhy, pačuli, bergamotu a pižma. Podmanivá, dráždivá a smyslná.

 • Parfém Cire Trudon Médie
  EDP, dámská, 100ml

  99 4 650 

  Svěží něžná vůně, která vyvolá vzpomínky na léto mixem citrusových plodů, osvěžujícího grepu a mandarinky, prolínajících se s jemnou vůní anděliky, cypřiše a cedru.

 • Parfém Cire Trudon Aphélie
  EDP, dámská, 100ml

  99 4 650 

  Aphélie vyniká jedinečným způsobem – jako aphelion, orbitální bod, ve kterém je nebeský objekt nejdále od Slunce. Tajemná Aphélie podléhá zákonům přitažlivosti, splývá s přírodou v rostlinných tónech plných mízy, symbolizuje okamžik probuzení a znovu nachází ztracenou rovnováhu.

 • Parfém Cire Trudon Bruma
  EDP, dámská, 100ml

  99 4 650 

  Bruma obsahuje význačnou, téměř zvířecí smyslnost. V noci ženská jezdkyně čerpá vnitřní sílu z prvků, které ji obklopují: její kůň a hloubka lesa v noci jí dodávají magnetickou a tělesnou auru.

 • Parfém Cire Trudon Elae
  EDP, dámská, 100ml

  99 4 650 

  Velmi ženská jemná vůně, která ve vás vyvolá představu rozkvétající kytice exotických bílých květů. Obklopí a omámí vás vůní jasmínu, tuberózy, neroli a santalového dřeva.

 • Parfém Cire Trudon Révolution
  EDP, unisex, 100ml

  99 4 650 

  Révolution je vůně jako žádná jiná, vyvolává emoce a buď jí propadnete nebo se jí obloukem vyhnete – neexistuje nic mezi. Voní silnou směsí kouřového kadidla s tóny cedru a pačuli. Ucítíte střelný prach, dým, brambory pečené v ohni…

Luxusní svíčky z včelího vosku

V roce 2018 se společnost zavázala k zachování biologické rozmanitosti regionu. Ve spolupráci s místní rezervací tmavých včel Orne pomáhá Maison Trudon chránit evropskou tmavou včelu (Apis mellifera mellifera), endemický (tj. jinde se přirozeně nevyskytující) druh a zásadní článek v řetězci biologické rozmanitosti regionu, klíč k přežití všech druhů. Evropská tmavá včela je dnes ohrožena intenzivním zemědělstvím a průmyslovými včelařskými postupy. Toto partnerství je dokonalým příkladem motta Cire Trudon od roku 1643: „Deo regique laborant“ nebo „Oni (včely) pracují pro Boha a krále.“

 • Cire Trudon ochranný poklop La Cloche

  1 950 

  Ochranný poklop na vonnou svíci CIRE TRUDON. Poklop je nejen pěkným dekorativním prvkem, ale zároveň udrží vůni svíce, kterou načichne uzavřený vzduch. Stačí poklop nadzvednout a přivonět a vyvolá to ve vás všechny ty pocity, které na svících CIRE TRUDON milujete.

 • Svíčka Cire Trudon Abd el Kader
  vůně marocké máty, 270g/800g

  2 050 5 980 

  Pojďte se společně zatoulat po orientálním marockém tržišti, obklopí vás nádherná vůně marockého mátového čaje, citronu, vanilky, hřebíčku a jasmínu.

   

 • Svíčka Cire Trudon Cire
  svíčka z včelího vosku, vůně medu, 270g

  2 200 

  CIRE znamená v překladu vosk. A ten tato firma používá jen z těch nejlepších úlů a zpracovává je těmi nejvybranějšími metodami. CIRE je návrat ke kořenům. Sladká jemná vůně včelího vosku a medu.

   

 • Svíčka Cire Trudon Cyrnos
  vůně Středomoří, 270g

  2 050 

  Ve své vonné zahradě vítala slunná vila Cyrnos horní vrstvy společnosti počátku 20. století, jež si zde ve stínu borovic a fíkovníků užívali výhled na Azurové pobřeží, ovívané suchým teplým vzduchem s vůní levandule a citrusů.

 • Svíčka Cire Trudon Dada
  vůně čaje a vetiveru, 270g

  2 050 

  Naprosto živá vůně vhodná do moderního interiéru. Váš domov provoní mysl dráždící pronikavá vůně drcené máty a eukalyptu, zjemněná hřejivostí heřmánku.

 • Svíčka Cire Trudon Ernesto
  vůně kůže a tabáku, 270g

  2 050 

  Pojďte se s námi zatoulat do kubánskeho baru. Ucítíte vůni tabáku, rumu, kůže a dřeva.

 • Svíčka Cire Trudon Gabriel
  vůně dřeva a kandovaných kaštanů, 270g

  2 050 

  Příjemná nasládlá vůně kůže, kašmírového dřeva a kandovaných kaštanů pro útulnou hřejivou atmosféru domácího krbu.

 • Svíčka Cire Trudon Joséphine
  vůně rozkvetlé zahrady, 270g

  1 995 

  Tlumené světlo úsvitu proklouzlo záhony. Jemný stín se vplíží mezi růže, jasmín, kamélie a kosatce. Svým jemným zeleným palcem probouzí oslňující vůni císařské zahrady.

 • Svíčka Cire Trudon La Marquise
  něžná vůně verbeny, citronu a růže, 270g

  1 950 

  Smyslnost, pokušení a hříšnost francouzského královského dvora. Vtáhne vás svým pudrovým nádechem do dámského budoáru, kde vás ovine smyslností bílých květin, růží a verbeny. Čistotu a svěžest vůně podtrhne kombinace citronu a citronely.

 • Svíčka Cire Trudon Mademoiselle de la Valliére
  vůně tuberózy – nočního hyaciantu, 270g

  1 950 

  Nechte se vtáhnout zpět do 17. století a objevte vůni, kterou milovala Louise – milenka francouzského krále Ludvíka XIV, jejíž cesty vedly z hřejivé královy ložnice až za kamenné zdi chladného kláštera. Vášnivá omamná vůně tuberózy zde skvěle hraje se sladkostí bergamotu a pomerančových květů.

 • Svíčka Cire Trudon Maduraï
  vůně indického jasmínu, 270g

  2 200 

  Jemná květinová vůně ylang-ylang a jasmínu, květiny, která hraje zásadní roli v indických mýtech, legendách i každodenních rituálech.

 • Svíčka Cire Trudon Maduraï
  vůně indického jasmínu, 3kg

  14 980 

  Jemná květinová vůně ylang-ylang a jasmínu, květiny, která hraje zásadní roli v indických mýtech, legendách i každodenních rituálech.

 • Svíčka Cire Trudon Manon
  vůně čerstvě vypraného prádla, 270g

  2 050 

  Tato lahodná vůně skříní s vypraným oblečením či čerstvě omytých dlážděných podlah připomíná mycí dny hrdinů George Sandové a pařížských služebných. Mezi hromadami vyšívaných lněných prostěradel na dámské zdobené posteli šíří levandule a pomeranč svou lehkou vůni.

 • Svíčka Cire Trudon Mary
  vůně květin a koření, 270g

  2 200 

  Vůně Mary je teatrální, drzá, květinová a zároveň kořeněná vůně slaměnky, tuberózy, badyánu v horních tónech, přecházející do dřevitých vůní pačuli, cedru a guajakového dřeva.

 • Svíčka Cire Trudon Nazareth
  vůně hřebíčku, skořice a pomeranče, 270g

  2 250 

  Vůně skořice, pomeranče a hřebíčku tančící v posvátné noci pod jedinečnou hvězdou starobylého Nazarethu, domova biblického Josefa a Marie.

 • Svíčka Cire Trudon Odalisque
  vůně exotického harému Osmanské říše, 270g

  1 995 

  Velmi výrazná orientální vůně inspirovaná odaliskami – otrokyněmi harémů dob Osmanské říše.

 • Svíčka Cire Trudon Ottoman
  silná vůně kůže a tabáku, s tóny růže, koření a medu, 270g

  2 050 

  Velmi výrazná, těžší hřejivá vůně vás přenese do dob dávné Konstantinopole, kde se mísí vůně květin, tabáku a kůže.

 • Svíčka Cire Trudon Reggio
  vůně citrusových plodů Kalábrie, 270g

  2 100 

  Milujete středomořské slunce a dlouhé letní večery plné lehkého vánku? Reggio vás okouzlí vás svěží jemnou vůní v níž se mísí vůně mandarinkovníku, mimózy a grepu.

 • Svíčka Cire Trudon Rose Poivrée
  vůně květin, 270g

  2 200 

  Jemná vůně pugetu čerstvě nařezaných růží doplněná jemným harmonickým nádechem pepře evokuje lásku Marie Antoinetty k této květině.

 • Svíčka Cire Trudon Solis Rex
  vůně dřevěných podlah ve Versaillles, 270g

  2 050 
  SOLIX REX voní jako okamžik, kdy se otevřou dveře do starobylé místnosti. Místnosti, která nebyla léta otevřena a přesto je dokonale zachována. Vůně kamene, dřeva a vosku trpělivě čeká na ten jediný okamžik, kdy se otevřou dveře a ona může uniknout. Jedná se o jednu z nejsilnějších vůní CIRE TRVDON.
 • Svíčka Cire Trudon Spiritus Sancti
  vůně kadidla, 270g

  1 950 

  Příjemná jiskrná vůně kadidla mistrně namíchaného s jemnou vůní konvalinek a pryskyřice uklidní vaši mysl a přenese vás do pařížských katedrál 16. století

Vonné vosky do aromalampy

Tzv. cameo, neboli malé portréty – jedná se o tavné vosky, které lze použít do aromalampy nebo jen tak pro radost. Udávaná doba uvolňování vůně je až 8 hodin. Velikost vosku je cca 4×5 cm, dodáváno po jednom v malé papírové krabičce. Vosky mají stejnou vůni jako velké svíce, ale nemusí být- vzhledem ke své velikosti – stejně intenzivní.

 • Luxusní vonný vosk Cire Trudon Abd el Kader
  vosk do aromalampy, vůně marocké máty

  99 

  Pojďte se společně zatoulat po orientálním marockém tržišti, obklopí vás nádherná vůně marockého mátového čaje, citronu, vanilky, hřebíčku a jasmínu.

 • Luxusní vonný vosk Cire Trudon Cire
  vosk do aromalampy, vůně včelího vosku a medu

  99 

  CIRE znamená v překladu vosk. A ten tato firma používá jen z těch nejlepších úlů a zpracovává je těmi nejvybranějšími metodami, aby bylo zaručeno čisté a pravidelné hoření. CIRE je úplný návrat v čase, návrat ke kořenům firmy CIRE TRUDON.

 • Luxusní vonný vosk Cire Trudon Cyrnos
  vosk do aromalampy, vůně Středomoří

  99 

  Ve své vonné zahradě vítala slunná vila Cyrnos horní vrstvy společnosti počátku 20. století, jež si zde ve stínu borovic a fíkovníků užívali výhled na Azurové pobřeží, ovívané suchým teplým vzduchem s vůní levandule a citrusů.

 • Luxusní vonný vosk Cire Trudon Ernesto
  vosk do aromalampy, vůně kůže a tabáku

  99 

  Pojďte se s námi zatoulat do kubánskeho baru. Ucítíte vůni tabáku, rumu, kůže a dřeva.

 • Luxusní vonný vosk Cire Trudon Héméra
  vosk do aromalampy, vůně koriandru a pepře

  99 

  Starořecká bohyně Héméra představuje pozemské světlo, které projasňuje noc a ohlašuje polární záři. Svěží a kořenité tóny hlavy koriandru a růžového pepře jsou kombinovány se smyslnějšími základními dřevitými tóny.

 • Luxusní vonný vosk Cire Trudon Joséphine
  vosk do aromalampy, vůně rozkvetlé zahrady

  99 

  Tlumené světlo úsvitu proklouzlo záhony. Jemný stín se vplíží mezi růže, jasmín, kamélie a kosatce. Svým jemným zeleným palcem probouzí oslňující vůni císařské zahrady.

 • Luxusní vonný vosk Cire Trudon Maduraï
  vosk do aromalampy, vůně indického jasmínu

  99 

  Jasmín hraje zásadní roli v indických mýtech, legendách i každodenních rituálech. Jako květinový dar je přinášen i hinduistickým bohům do místních chrámů.

 • Luxusní vonný vosk Cire Trudon Mary
  vosk do aromalampy, kořeněná vůně

  99 

  Vůně Mary je teatrální, drzá, květinová a zároveň kořeněná vůně slaměnky, tuberózy, badyánu v horních tónech, přecházející do dřevitých vůní pačuli, cedru a guajakového dřeva.

 • Luxusní vonný vosk Cire Trudon Reggio
  vosk do aromalampy, vůně citrusových plodů Kalábrie

  99 

  Milujete středomořské slunce a dlouhé letní večery plné lehkého vánku? Reggio vás okouzlí vás svěží jemnou vůní v níž se mísí vůně mandarinkovníku, mimózy a grepu.

 • Luxusní vonný vosk Cire Trudon Rose Poivrée
  vosk do aromalampy, vůně květin

  99 

  Bujná kytice čerstvých růží evokuje lásku Marie Antoinetty k této květině. Nádech černého pepře v srdci růže dodává jemnou, nečekanou harmonii

 • Luxusní vonný vosk Cire Trudon Spiritus Sancti
  vosk do aromalampy, vůně kadidla

  99 

  Střípky karmínu, zlata a olibanu, opojný a svatý parfém oltářních svící, luxusní povzbuzení smyslů. Pod hlavní lodí katedrály se do duší vnáší jásavý chór a svaté vůně.

Voskové busty osobností francouzské historie

 • Vosková busta Cire Trudon – Alexander
  24cm

  2 800 

  Louise abyl synem architekta Alexandra-Théodora Brongniarta (1739-1813), který se proslavil návrhem budovy burzy v Paříži a přeměnou hřbitova Père Lachaise. Jean-Antoine Houdon (1741-1828) je považován za „sochaře osvícenství“ a do kamene zafixoval portréty významných osobností té doby, včetně carské Kateřiny Veliké z Ruska, Diderota, Voltaira a Rousseaua. Jako nejskvělejší portrétista 18. století udržoval Houdon celý život silný zájem o téma dětství. Portréty Brongniartových dětí z roku 1777 vyjadřují se silou a něhou tuto vášeň pro téma, které se nikdy nestalo staromódním.

 • Vosková busta Cire Trudon – Ludvík XIV.
  35cm

  4 980 

  Absolutní autorita: brada vzhůru, hrdé poprsí a pohrdavý postoj, vládne král Slunce. „Louis XIV à cheval“, zvěčněný v 7 metrů vysoké monumentální soše od Françoise Girardona (1699), se stal středobodem Place Vendôme, než byla socha v roce 1792, během francouzské revoluce stržena k zemi. Busta, která dnes žije v Musée du Louvre, stále stojí vysoko, reprodukovaná v menším měřítku. Ikonická královská postava a posel „l’art à la française“ Louis XIV nyní dohlíží na sbírku bust Cire Trudon.

 • Vosková busta Cire Trudon – Napoleon
  24cm

  2 800 

  Jakmile začalo období konzulátu, Napoleon Bonaparte (1769-1821) si uvědomil, jak je důležité, aby byl jeho portrét ukázán francouzskému lidu. Tak inicioval povznesení své vlastní legendy. Byly použity všechny možné nosiče jeho podobizny, od soch po tabatěrky a vějíře. Množství předmětů nesoucích podobiznu císaře nebo představujících císařské symboly představovalo pro napoleonskou legendu mimořádný nástroj propagandy.

Vonné difuzéry a náhradní náplně

 • Difuzér Cire Trudon Abd el Kader
  300ml

  3 980 

  Pojďte se společně zatoulat po orientálním marockém tržišti, obklopí vás nádherná vůně marockého mátového čaje, citronu, vanilky, hřebíčku a jasmínu.

 • Difuzér Cire Trudon Cyrnos
  300ml

  3 980 

  Ve své vonné zahradě vítala slunná vila Cyrnos horní vrstvy společnosti počátku 20. století, jež si zde ve stínu borovic a fíkovníků užívali výhled na Azurové pobřeží, ovívané suchým teplým vzduchem s vůní levandule a citrusů.

 • Difuzér Cire Trudon Ernesto
  300ml

  3 980 

  Pojďte se s námi zatoulat do kubánskeho baru. Ucítíte vůni tabáku, rumu, kůže a dřeva.

 • Difuzér Cire Trudon Joséphine
  300ml

  3 980 

  Tlumené světlo úsvitu proklouzlo záhony. Jemný stín se vplíží mezi růže, jasmín, kamélie a kosatce. Svým jemným zeleným palcem probouzí oslňující vůni císařské zahrady.

 • Difuzér Cire Trudon Odalisque
  300ml

  3 980 

  Květ pomerančovníku zabalený v citrusových a dřevěných kůrách splétá malířův sen, z něhož uniká bledé vlnění kouře vodní dýmky.

 • Náhradní náplň do difuzéru Cire Trudon – různé vůně
  300ml

  1 995 

  Náhradní náplň do difuzéru Cire Trudon

Pokojové spreje

 • Room spray Cire Trudon Abd el Kader
  375ml

  4 650 

  Pojďte se společně zatoulat po orientálním marockém tržišti, obklopí vás nádherná vůně marockého mátového čaje, citronu, vanilky, hřebíčku a jasmínu.

 • Room spray Cire Trudon Cyrnos
  375ml

  4 650 

  Ve své vonné zahradě vítala slunná vila Cyrnos horní vrstvy společnosti počátku 20. století, jež si zde ve stínu borovic a fíkovníků užívali výhled na Azurové pobřeží, ovívané suchým teplým vzduchem s vůní levandule a citrusů.

 • Room spray Cire Trudon Ernesto
  375ml

  4 650 

  Pojďte se s námi zatoulat do kubánskeho baru. Ucítíte vůni tabáku, rumu, kůže a dřeva.

 • Room spray Cire Trudon Joséphine
  375ml

  4 650 

  Tlumené světlo úsvitu proklouzlo záhony. Jemný stín se vplíží mezi růže, jasmín, kamélie a kosatce. Svým jemným zeleným palcem probouzí oslňující vůni císařské zahrady.

 • Room spray Cire Trudon Odalisque
  375ml

  4 650 

  Květ pomerančovníku zabalený v citrusových a dřevěných kůrách splétá malířův sen, z něhož uniká bledé vlnění kouře vodní dýmky.

Historie značky Trudon

Ze svící Trudon na vás dýchne historie, přenesete se do dob krále Ludvíka či Napoleona Bonaparte. Zavřete oči a zhluboka se nadechněte, ucítíte vůni katedrál i exotického koření. Kolik dnešních značek může říci, že za sebou má téměř 500 let historie, že byly u okamžiků, jež tvořily dějiny? S precizně ručně zpracovanými svícemi Trudon dostanete do ruky kousek historie, váš kousek historie, který ozvláštní a příjemně ovoní každý interiér.

1643 / Claude Trudon se stává majitelem obchodu na ulici Saint Honoré v Paříži. Tam prodává koření a svíčky.

1702 / Michel Brice Péan de Saint Gilles zakládá výrobu na bělení vosků a výrobu svíček ve městě Antony jižně od Paříže

1719 / Výroba se stává Royal Manufacture, jedinou výrobou svíček, která kdy získala tento titul.

1737 / Jérôme Trudon jako dědic Trudon kupuje společnost Royal Wax Manufacture v Antony. Inovuje a zdokonaluje umění výroby dokonale bílých svíček z včelího vosku. Jeho mottem se stává „DEO REGIQUE LABORANT“, což znamená: „Pracují pro Boha a krále.“, „Oni“ jsou v tomto významu včely.

1811 / Značka Trudon dodává své svíce na francouzský císařský dvůr.

1889 / Bratři Carrièrovi, nástupci rodiny Trudonů a know-how, získávají zlatou medaili za inovaci přinesenou do jejich svíček.

Proč svíčky z pravého včelího vosku?

Možná, že jdeme proti proudu .. víme, že velké množství výrobců svíček vyrábí svíce ze sojového vosku, tak proč my preferujeme pravý včelí vosk? Právě proto, že nechceme jít s proudem, chceme vám nabízete autentické, kvalitní a přírodní produkty – produkty, které sami používáme a o kterých jsme přesvědčeni, že stojí za to. Důvodů proč tvrdíme, že včelí vosk je pro svíčky nejlepší, je několik. Máte-li zájem si trochu počíst, níže vás s naším pohledem seznámíme.

Z čeho se svíčky vyrábí?

Abychom hned od začátku nebyli zaujatí, dovolte nám nejprve trochu širší pohled na suroviny, ze kterých se svíčky vyrábí:

 • Parafín
  Co je vlastně parafín? Jde o látku, která vzniká v rámci ropného průmyslu, původně jako kal, který se usazuje na dně sudů, načež je pomocí rozpouštědel čištěn a dále používán. Hořením parafínových svíček dochází k uvolňování nebezpečných látek (toxinů, karcinogenních látek) do ovzduší, svíčky při hoření černě čadí – tyto látky mají obecně negativní dopad zejména na dýchací a nervovou soustavu. Dle některých průzkumů mohou způsobit alergie, astma, kardiovaskulární či kožní problémy nebo rakovinu. Svíčky z parafínu jsou často barveny a parfémovány syntetickými látkami, které mohou též mít negativní dopad na vaše zdraví. Abychom jen nehanili, i zde platí, že existuje méně kvalitní i více kvalitní parafín. Negativ je však celá řada, a my tuto cestou k voňavému a „zdravému“ pálení nedoporučujeme.
 • Přírodní vosky
  Nejde o produkt petrochemického průmyslu, narozdíl od parafínu, ale o produkty přírodního – resp. rostlinného (a tedy s předpokladem minimálních škodlivých efektů pro organismus) původu. Není ale olej jako olej, či vosk jako vosk.

Přírodní vosky

 • Sojový vosk
  Plusy: Všeobecně se uvádí, že svíčka ze sojového vosku uvolňuje až o 90% méně sazí než parafínová svíčka. Sojový vosk neuvolňuje toxické a karcinogenní látky. Jde o obnovitelný zdroj, nicméně sója je jednoletá plodina. Sojové svíčky vydrží dlouho hořet.
  Mínusy: Sója je v převážné většině pěstována za použití geneticky modifikovaných (GMO) hnojiv. Pro získání vosku ze sójového oleje též mohou být použita chemická rozpouštědla. Chcete-li tedy mít z pálení opravdu dobrý pocit – co do životního prostředí a vašeho zdraví – museli byste pátrat po svíčkách a výrobcích s bio certifikací, plus si dát pozor na to, aby do sojového vosku nebyly přimíchány další složky jako parafín, za účelem snížení ceny. Bohužel i některé produkty uváděné jako 100% sojové mívají část přidané parafínové složky. Na místě je tedy ostražitost.
 • Řepkový vosk
  Řepkový vosk získáváný z řepkového oleje může být narozdíl od sóji výsledkem lokální Evropské produkce, tedy plus pro ty z vás, kteří preferujete produkty jež nejsou z opačné strany světa. Co se týká ostatních plusů a mínusů, je na tom řepkový vosk podobně jako sójový vosk. Při jeho výběru je vhodné pohlídat, aby šlo o bio produkt pěstovaný a vyrobený bez použití geneticky modifikovaných surovin.
 • Palmový vosk
  Palmový vosk z palmového oleje je též diskutabilní produkt, zejména z pohledu vypalování deštných pralesů, ničení přirozených ekosystémů a vybíjení zvířat či ničení jejich domovů za účelem získání více ploch pro pěstování palem. Tudy se bohužel ubírá velká část produkce a kampaně týkající se potravinářského či kosmetického průmyslu v posledních letech určitě neunikly vaší pozornosti. Samozřejmě ale existují i certifikované produkty s fair-trade původem, které dbají na pěstování bez geneticky modifikovaných (GMO) přísad a ekologickou výrobu. Palmový olej je v tomto případě ekologičtější zdroj než sója, neboť nejde o plodinu jednoletou, ale výnos je opakovaný. Jak u sojového tak i u palmového vosku máte možnost pátrat a dopátrat se kvalitních produktů.
 • Včelí vosk

Včelí vosk – čistý, přírodní a tradiční

Možná vás zaujaly ostatní přírodní vosky zmíněné výše. Možná, že je máte zrovna doma, pálíte si je pro domácí pohodu, a máte s nimi dobré zkušenosti. Necháváme si ale to nejlepší na konec … dovolte nám představit vám svíčky z pravého včelího vosku a důvody, proč si myslíme, že až je zkusíte, nebudete chtít jiné. Právě včelí vosk je totiž sice dražší, ale zároveň tradiční a nejčistší zdroj pro výrobu svíček. Svíčky z včelího vosku můžete potkat ve formě rolovaných (z plátů, možná jste je vyráběli jako děti v kroužku či ve škole) nebo odlévaných – právě odlévané, které od značky Cire Trudon nabízíme i my, mají oproti rolovaným lepší a delší hořlavost. Svíčky z včelího vosku při hoření příjemně voní a neuvolňují do ovzduší nežádoucí škodliviny.

Svíčky z včelího vosku při hoření vytváří negativní ionty v ovzduší, které neutralizují znečištující látky (prach, pachy apod.) a prokysličují mozek, což vede ke zvýšení pozornosti a vyšší duševní pohodě. V podstatě tak svíčky z včelího vosku reálně zlepšují náladu. Minimálně na nás v týmu Niche by Monika to funguje skvěle. Pozitivní efekt mají i na alergiky či astmatiky.

Má včelí vosk i negativa?

Nebudeme lhát, i v případě včelího vosku jsou určitá negativa. Pomineme-li vyšší cenu, která ale souvisí přímo úměrně s vlastnostmi a kvalitou výsledného produktu, jsou zde možná negativa plynoucí z podstaty jeho přírodního původu – tedy dopad na včely jako producenty této suroviny. Včely používají vosk jako alternativní zdroj potravy pro případy, kdy není v okolí dostatek kvetoucích rostlin, tedy například v období klimatických změn a většího sucha. Nešetrné získávání včelího vosku tak může mít negativní dopad do kondice včelstva. Trudon je situován v přírodním parku a zapojen do programů ochrany přírody. A právě to jsou další z důvodů, proč nenabízíme ledajaké svíčky, ale právě svíčky Cire Trudon.

Proč zvolit svíčku od Cire Trudon?

 • Svíčky Trudon jsou vyrobeny s použitím pravého včelího vosku, čisté, přírodní a cenné suroviny s historickou hodnotou
 • Kvalita svíček Trudon je ověřena staletími, svíčky vyrábí od roku 1643, tedy téměř 500 let
 • Trudon je od roku 1901 součástí přírodního parku Perche, jehož posláním je ochrana životního prostředí a biologické diverzity prostředí
 • Tudon pomáhá ve spolupráci s Orne Dark Bee Conservatory k ochraně evropské tmavé včely, endemického (původního) druhu.
 • Trudon se přímo finančně podílí na zavádění opatření v oblasti ochrany přírody, zároveň do projektu ochrany přímo odvádí 4% z prodeje svíčky Cire
 • Svíčky jsou vyráběny ručně ve francouzské Normandii
 • Svíčky jsou lité do ručně vyráběných sklenic z italského Toskánska, každý kus je originál
 • Knoty svíček jsou vyrobeny z bavlny
 • Všechny vůně Trudon jsou vyvinuty ve spolupráci s renomovanými parfuméry a vyrobeny s maximální péčí a trpělivostí od výběru surovin, přes testování až po finální míchání s voskem

Vyzkoušejte a zamilujete se

V košíku nejsou aktuálně žádné produkty.